Cenna wygrana w Jarocinie!

Napisał Administrator 10.04.2021

Bardzo cenną wygraną odnieśli w Jarocinie piłkarze naszego zespołu. W pierwszym meczu w grupie B, nasza drużyna ograła Jarotę 3:0.

Tym samym nasi piłkarze w pełni zrewanżowali się rywalom za porażkę poniesioną w połowie marca, gdy nasz zespół uległ na wyjeździe Jarocie 1:2.

Jako pierwsi dogodne okazje do strzelenia gola stworzyli sobie gospodarze, lecz udanie między słupkami interweniował Dawid Skoczyk. W dziewiątej minucie nasza drużyna objęła prowadzenie. Nasi piłkarze agresywnym pressingiem zmusili defensywę gospodarzy do wycofania futbolówki do bramkarza, ten naciskany przez Gabriela Szygendę popełnił fatalny błąd i pomocnik naszego zespołu otworzył rezultat spotkania.

W końcówce pierwszej części Gabriel ponownie wpisał się na listę strzelców, a nasz zespół zszedł na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron miejscowi dążyli do zmiany niekorzystnego dla siebie rezultatu, stwarzając sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Za każdym razem piłka mijała światło bramki, bądź między słupkami pewnie interweniował Dawid Skoczyk.

Nasz zespół cierpliwie czekał na swoją szansę do postawienia kropki nad "i". W doliczonym czasie gry indywidualną akcję przeprowadził Dawid Rybacki, a piłkę do siatki posłał Maksymilian Boczek.

Brawo drużyna!

Skład Gwardii: Skoczyk - Walaszczyk, Wojciechowski, Czyżewski, Maciąg, Grela (68. Boczek), Chyła, Hendryk, Bać, Szygenda (80. Rybacki), Zalewski (47. Gross).