Czwarte miejsce w Pro Junior System

Napisał Administrator 29.12.2020

Za nami jesienne rozgrywki w trzeciej lidze. Pora na kolejną część naszego podsumowania. Tym razem przyjrzeliśmy się klasyfikacji Pro Junior System. Po jesiennej części zmagań nasz klub zajmuje w tej klasyfikacji czwartą pozycję.

Klasyfikacja Pro Junior System to projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej, w którym punktowane są występy wychowanków i młodzieżowców na ligowych boiskach. W trzeciej lidze, cztery najwyżej sklasyfikowane w Pro Junior System kluby otrzymują premie finansowe.

W jesiennych meczach o ligowe punkty w naszym zespole wystąpiło dwudziestu siedmiu zawodników, z czego szesnastu to gracze w wieku młodzieżowca, a więc urodzeni w 2000 roku i młodsi.

W siedemnastu rozegranych meczach nasza drużyna zdobyła w tej klasyfikacji 9622 punkty, zajmując obecnie czwarte miejsce, tuż za plecami Mieszka Gniezno, Pogoni II Szczecin oraz Gryfa Wejherowo.

Spośród zawodników naszego zespołu, najwięcej punktów w tej klasyfikacji zdobyli Gabriel Szygenda (2486 pkt.), Jakub Czyżewski (2396 pkt.) oraz Aleks Silski (890 pkt.).

Warto dodać, swoje pierwsze mecze w pierwszej drużynie naszego klubu rozegrali kolejni zawodnicy z zespołów juniorskich. Jesienią w trzeciej lidze zadebiutowali Kacper Grygiel (rocznik 2003), Kacper Pawlak (rocznik 2002), Cezary Zalewski (rocznik 2002), a także Bartosz Stankiewicz (rocznik 2003), który zadebiutował w pierwszym zespole Gwardii w listopadzie ubiegłego roku w pucharowym meczu z KP Drawsko Pomorskie, ale w tym sezonie po raz pierwszy pojawił się na boiskach trzeciej ligi.

Ponadto spośród zawodników w wieku młodzieżowca, jesienią na trzecioligowych boiskach zadebiutowali również Adrian Pytlewski (rocznik 2000), który wrócił do naszego klubu po wypożyczeniu do Sokoła Karlino, mający za sobą grę w młodzieżowych zespołach naszego klubu, występujący ostatnio drużynach juniorskich i czwartoligowych rezerwach Lechii Gdańsk - Dominik Szukiełowicz (rocznik 2001) oraz Jakub Kopacz (rocznik 2000), który dołączył do naszego klubu podczas letnich przygotowań.

Warto wspomnieć, że w przerwie między sezonami kilku młodych zawodników znalazło się pod obserwacją klubów z wyższych klas rozgrywkowych, a Mateusz Piotrowski (rocznik 2001) w trakcie rundy jesiennej przeniósł się do drugoligowej Pogoni Siedlce, rozgrywając od końcówki września dziesięć meczów na tym poziomie rozgrywkowym.

Gracze drużyn juniorskich stale znajdują się pod obserwacją sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu, regularnie uczestnicząc w treningach drużyny seniorów. Podobnie będzie również podczas nadchodzącego okresu przygotowawczego.