Derbowa porażka

Napisał Administrator 23.03.2019

Za nami piłkarskie derby Koszalina. W pojedynku dwóch lokalnych rywali nasz zespół uległ Bałtykowi 1:2.

Nasza drużyna przystąpiła do tego meczu bez zmagających się z urazami Michała Szuberta, Pawła Bednarskiego oraz Norberta Dondery. W wyjściowym składzie znalazło się pięciu zawodników w wieku juniorskim, z czego trójka z nich tworzyła w tym spotkaniu linię defensywy wspólnie z doświadczonym Maciejem Stańczykiem.

W pierwszych minutach meczu nasz zespół dwukrotnie zagroził bramce strzeżonej przez Oskara Pogorzelca, lecz w jednej z sytuacji futbolówka minęła światło bramki, a w kolejnej bramkarz Bałtyku udanie interweniował po strzale Dominika Drzewieckiego.

W 12. minucie po szybkiej kontrze, z lewego skrzydła dośrodkował Maciej Gregorek, piłkę sprytnie trącił Łukasz Włodarczyk i goście objęli prowadzenie. Odpowiedź naszej drużyny mogła być natychmiastowa. Z rzutu wolnego minimalnie pomylił się Dominik Drzewiecki.

W końcówce tej części groźnie na bramkę naszego zespołu strzelał Paweł Łysiak, jednak efektowną paradą futbolówkę nad poprzeczkę odbił golkiper naszej drużyny.

Po zmianie stron nasz zespół dążył do zmiany niekorzystnego rezultatu. Tuż po pojawieniu się na murawie, w kierunku bramki rywala groźnie uderzył Adrian Cybula. Kilka chwil później z prawej strony boiska dośrodkował Gabriel Szygenda, a w polu karnym sfaulowany został Aleksander Karbowiak. "Jedenastkę" na gola zamienił Dominik Drzewiecki.

Nasza drużyna szukała kolejnego gola, a swoje szanse mieli Dominik Drzewiecki i Gabriel Szygenda. Gdy wydawało się, że to nasz zespół bliższy jest strzelenia bramki, Bałtyk wyprowadził szybką kontrę, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się Bartłomiej Putno.

Skład Gwardii: Hartleb - Bachleda, Silski, Stańczyk, Gołojuch, Szygenda (89. Szczypek), Wojciechowski, Piotrowski (58. Cybula), Ginter, Karbowiak, Drzewiecki.