Derbowa porażka

Napisał Administrator 19.06.2021

Jedna bramka zadecydowała o losach sobotnich derbów Koszalina pomiędzy naszym zespołem a Bałtykiem. W meczu rozgrywanym na stadionie przy ulicy Andersa zwyciężyli gospodarze 1:0.

Piłkarzom obu drużyn przyszło rywalizować w bardzo trudnych warunkach, w ogromnym upale i temperaturze sięgającej nawet 35 stopni Celsjusza. Jako pierwsi groźną okazję do zdobycia bramki stworzyli sobie piłkarze naszego zespołu, a silny strzał zza pola karnego oddał Adam Gross. Część kibiców widziała już futbolówkę w bramce, jednak ta zatrzepotała jedynie w bocznej siatce.

W 12. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po podaniu z lewej strony pola karnego, najpierw w poprzeczkę uderzył Dawid Gruchała-Węsierski, a głową piłkę do siatki skierował Sebastian Ginter. W odpowiedzi z dystansu strzelali Maksymilian Boczek i Aleks Hendryk.

W końcówce tej części Bałtyk stworzył sobie kolejną dogodną okazję do strzelenia gola, jednak po uderzeniu Marcela Pietrykowskiego piłka odbiła się od słupka.

W drugiej połowie wraz z upływającym czasem piłkarze obu drużyn coraz bardziej odczuwali trudny rozgrywanego w trudnych warunkach pojedynku. W zespole gospodarzy w dogodnej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się Sebastian Ginter, jednak mocny strzał minął światło bramki strzeżonej przez Adriana Hartleba.

W 74. minucie w obrębie "szesnastki" faulowany był Jeremiasz Grela i arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Adam Gross, jednak napastnik naszej drużyny przegrał pojedynek z Oskarem Pogorzelcem, dla którego był to piąty obroniony rzut karny w wiosennych rozgrywkach!

Mimo ambitnej postawy, do końcowego gwizdka rezultat nie uległ już zmianie. Niestety, nasz zespół stracił po tym spotkaniu jakiekolwiek szanse na utrzymanie w rozgrywkach trzeciej ligi. Za tydzień zakończymy sezon wyjazdowym meczem z Unią Janikowo.

Skład Gwardii: Hartleb - Bachleda, Czyżewski, Maciąg, Pytlewski (70. Silski), Boczek, Szygenda (55. Bać), Hendryk (72. Stankiewicz), Wojciechowski, Walaszczyk (60. Grela), Gross.