Derby dla Gwardii!

Napisał Administrator 05.10.2019

Derby Koszalina za nami! W pojedynku dwóch lokalnych rywali nasz zespół ograł Bałtyk 2:0!

Rywalizacji dwóch lokalnych drużyn zawsze towarzyszą ogromne emocje i podobnie było również tym razem. Na boisku walki nie brakowało, a nasi piłkarze robili wszystko, by po raz pierwszy w tym sezonie sięgnąć na swoim boisku po komplet punktów.

W kilku sytuacjach naszym zawodnikom brakowało dokładności w polu karnym rywala, a po strzałach z dystansu swoich szans szukali Keisuke Naka i Mateusz Piotrowski. Po drugiej stronie boiska z bliskiej odległości strzelał Dawid Gruchała-Węsierski.

W 35. minucie silny strzał w kierunku bramki gości oddał Sebastian Ginter. Oskar Pogorzelec zdołał odbić futbolówkę, lecz dopadł do niej Mateusz Piotrowski i dał naszej drużynie prowadzenie!

Jeszcze przed przerwą Bałtyk dwukrotnie zagroził bramce naszego zespołu, a po strzale głową Michała Czenko piłka odbiła się od poprzeczki.

Drugą połowę także lepiej rozpoczęli rywale, lecz z czasem nasza drużyna uporządkowała swoją grę, a minimalnie niecelnie strzelał Sebastian Ginter.

W 64. minucie po fatalnym błędzie jednego z defensorów Bałtyku przed szansą stanął Szymon Chać i pewnym strzałem dał naszej drużynie drugiego gola!

W końcówce spotkania sytuacji do strzelenia gola nie brakowało. Bramce naszego zespołu poważnie zagrozili Bartłomiej Putno, Dawid Kisły czy Łukasz Włodarczyk. Po drugiej stronie boiska dwukrotnie bliski zdobycia bramki był Damian Miętek, lecz rezultat nie uległ już zmianie.

Warto dodać, że w meczu derbowym w pierwszym zespole naszego klubu zadebiutował urodzony w 2001 roku bramkarz Dawid Skoczyk, który między słupkami zastąpił kontuzjowanego Adriana Hartleba.

Skład Gwardii: Skoczyk - Kurs, Krauze, Wojciechowski, Mateusz Bachleda, Naka (82. Szygenda), Piotrowski (83. Bać), Hendryk (77. Miętek), Silski, Maciąg (55. Chać), Ginter.