Gawron show

Napisał Administrator 19.11.2023

Piłkarze naszego zespołu sięgnęli po kolejne ligowe zwycięstwo. W spotkaniu 16. kolejki 4 Ligi ZZPN, nasza drużyna wygrała na wyjeździe z Olimpem Gościno 4:1 (0:0).

Od początku meczu nasz zespół stwarzał sobie kolejne okazje do strzelenia gola, jednak zawodziła skuteczność, a przede wszystkim między słupkami znakomicie spisywał się golkiper gospodarzy - Arkadiusz Głąb. Już w trzeciej minucie w polu karnym miejscowych doszło do sporego zamieszania, jednak strzał Adriana Cybuli zablokował jeden z obrońców. Po chwili tuż przed bramkarzem Olimpu znalazł się Radosław Stępień, lecz skutecznie interweniował Arkadiusz Głąb. Kilka chwil później w boczną siatkę strzelał Adrian Cybula. W 15. minucie napastnik naszej drużyny bliski był wpisania się na listę strzelców, jednak futbolówka odbiła się od słupka.

W 17. minucie zza pola karnego mocno uderzył Robert Obst, lecz ponownie znakomicie między słupkami zachował się Arkadiusz Głąb. Olimp odpowiedział okazją po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a obok słupka główkował Przemysław Rodak. W 30. minucie naszemu zespołowi udało się skierować piłkę do siatki, ale Patryk Smykowski znajdował się na spalonym. Jeszcze w tej części swojej szansy szukali gospodarze. Po strzale Marcina Nowickiego futbolówka minęła poprzeczkę bramki naszej drużyny.

Olimp objął prowadzenie w 50. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Słoboda, wybita futbolówka wróciła w pole karne naszego zespołu, gdzie przejął ją Marcin Gozdal i sprytnym strzałem otworzył rezultat spotkania. W kolejnych minutach nasza drużyna dążyła do wyrównania, lecz w dalszym ciągu między słupkami nie do pokonania był Arkadiusz Głąb. Na bramkę gospodarzy strzelali m.in. Adrian Cybula, Robert Obst czy Radosław Stępień.

Udało się dopiero w 74. minucie. Z prawej strony pola karnego dośrodkował Adrian Cybula, a głową piłkę do siatki skierował wprowadzony na boisko dziesięć minut wcześniej, Marcin Gawron.

Po chwili drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Bartosz Stadnik i gospodarze kończyli spotkanie w osłabieniu. W 79. minucie w pole karne Olimpu przedarł się Oliver Albiński, do odbitej przez obrońców piłki dopadł Marcin Gawron, silnym strzałem pod poprzeczkę dając naszemu zespołowi prowadzenie.

W 83. minucie strzałem zza pola karnego prowadzenie naszej drużyny podwyższył Gabriel Szygenda. W 90. minucie rezultat spotkania uderzeniem głową ustalił Rafał Maćkowski, wykorzystując dośrodkowanie Marcina Gawrona, który do dwóch trafień dołożył również asystę.

Olimp Gościno - Gwardia Koszalin 1:4 (0:0)

Bramki: Gozdal (50.) - Gawron 2 (74., 79.), Szygenda (83.), Maćkowski (90.)

Skład Gwardii: Kaźmierczak - Szygenda, Pierzchała, Obst, Tapia, Piotrowski, Masłowski (72. Zalewski), Smykowski (46. Albiński), Milanowski (64. Maćkowski), Stępień (64. Gawron), Cybula (85. Mencnarowski).