Inauguracja wystawy z okazji 75-lecia Gwardii Koszalin

Napisał Administrator 05.05.2021

We wtorek odbyła się oficjalna inauguracja wyjątkowej wystawy z okazji 75-lecia Gwardii Koszalin.

- Ta wystawa pokazuje 75 lat historii Gwardii Koszalin. Pamiątki zostały zebrane przez kibiców naszego klubu, to ich wielka praca, którą włożyli przez kilka tygodni. Dotarli do wielu osób, które przekazały cenne pamiątki na wystawę - mówił prezes naszego klubu, Jarosław Burzak.

- Podobne wydarzenia rzadko mają miejsce w naszym mieście. W jednym miejscu znaleźć można wiele pamiątek z historii koszalińskiego sportu. Klub Gwardia jest związany z Koszalinem od 75 lat i mam nadzieję, że jeszcze przez wiele lat będziemy wspólnie z miastem działać - zakończył prezes naszego klubu.

- 75 lat Gwardii Koszalin to historia nie tylko klubu piłkarskiego, ale również wielu innych sekcji, które w tym klubie funkcjonują. To zaszczyt i chluba dla naszego miasta. W tym miejscu chciałbym chociażby wspomnieć o Marianie Tałaju, olimpijczyku, który reprezentował nasze miasto i zdobył medal olimpijski. Cieszę się, że na tej wyjątkowej wystawie również znalazło się dla Niego miejsce - mówił zastępca prezydenta miasta Przemysław Krzyżanowski.

- Klub piłkarski reprezentuje nasze miasto od wielu lat, z różnymi sukcesami, były lata świetności, były okresy gorsze, ale Gwardia zawsze nam się jednoznacznie kojarzy z Koszalinem - kontynuował.

- Myślę, że tyle pamiątek Klubu jeszcze nigdzie nie zostało zgromadzonych. Na pewno jest to piękna wystawa. Z wielką przyjemnością w imieniu prezydenta Piotra Jedlińskiego, wystawę z okazji 75-lecia Klubu Sportowego Gwardia Koszalin uważam za otwartą - zakończył zastępca prezydenta Koszalina, Przemysław Krzyżanowski.

- Jako spółdzielnia chcemy pomagać w kultywowaniu sportu i kultury w naszym mieście. Kilka lat temu udostępniliśmy kibicom Gwardii jedną ze ścian i powstał na niej piękny mural - mówił Leszek Ślipek, prezes Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Na Skarpie.

- Chciałem pochylić głowę nad moimi kolegami z przeszłości, wspomnieć tych, którzy odeszli. Mam tu na myśli wszystkie osoby związane z Gwardią, zarówno z mojej, jak i innych dyscyplin. Odnieśliśmy wiele sukcesów. Łezka się w oku kręci oglądając tę wystawę - powiedział wieloletni zawodnik, trener oraz działacz zespołu piłki ręcznej Gwardii Koszalin, Jan Stasiuk.

- Ta wystawa pokazuje, jak się tworzył sport w naszym mieście przez ostatnie 75 lat. To jest naprawdę piękna historia. Dzięki tej wystawie dowiedziałem się, w klubie była sekcja strzelectwa, o której nie miałem pojęcia, chociaż jestem w Gwardii od 1986 roku, czy sekcja piłki siatkowej kobiet, która również była dla mnie wielkim zaskoczeniem - mówił wieloletni zawodnik i działacz naszego klubu, Mariusz Krajczyński.

- Ta wystawa jest dowodem tego, że Gwardia jest sercem sportu i dumą Koszalina - mówił Kamil Puzio, jeden z organizatorów wystawy.

- W zorganizowaniu wystawy brało udział około 50 osób. Gdyby nie Pan Jan Stasiuk, wiele rzeczy nie pojawiłoby się na tej wystawie. Serdecznie dziękujemy również Klubowi Osiedlowemu Bałtyk oraz prezesowi Jarosławowi Burzakowi - mówił Maciej Gołębiowski, organizator wystawy.

Wystawę można oglądać od 4 maja do 1 czerwca, w dni powszednie od godz. 16.00 do godz. 19.00 w Klubie Osiedlowym Bałtyk przy ul. Spokojnej 48 w Koszalinie.

Gorąco zapraszamy!

Ostatnie aktualności