Porażka z Górnikiem

Napisał Administrator 02.06.2021

Na trzech meczach zatrzymała się seria kolejnych ligowych zwycięstw w wykonaniu piłkarzy naszego zespołu. Nasza drużyna uległa na swoim boisku Górnikowi Konin 0:1.

W pierwszej części spotkania nasz zespół praktycznie nie zagroził poważnie bramce strzeżonej przez Ksawerego Szymczaka. W najlepszej sytuacji do strzelenia gola znalazł się Adam Gross, jednak uderzenie napastnika naszej drużyny było mocno niecelne. Po drugiej stronie boiska w jednej z sytuacji futbolówka minimalnie minęła słupek bramki naszego zespołu.

Druga połowa rozpoczęła się po myśli przyjezdnych. W 50. minucie Mateusz Bachleda faulował w "szesnastce" Marcina Rajcha, a z rzutu karnego nie pomylił się sam poszkodowany i Górnik objął prowadzenie.

Nasza drużyna dążyła do zmiany niekorzystnego rezultatu, jednak tego dnia nasz zespół miał olbrzymi problem z konsekwentnie grającą defensywą drużyny z Konina, zagrażając bramce rywali przede wszystkim po stałych fragmentach gry. W tym fragmencie meczu przyjezdni rzadko zapędzali się w okolice pola karnego naszej drużyny, lecz gdy już wyprowadzili szybką kontrę, to kończyli akcję groźnym strzałem, dwukrotnie obijając słupek bramki naszego zespołu, a w jednej sytuacji znakomicie interweniował Dawid Skoczyk.

Skład Gwardii: Skoczyk - Bachleda, Wojciechowski, Maciąg, Pytlewski, Grela (55. Boczek), Chyła, Silski (82. Szukiełowicz), Hendryk (75. Bać), Szygenda (70. Sulima), Gross.