Rocznik 2008 po turnieju w Ustroniu Morskim

Napisał Administrator 14.11.2023

Juniorzy młodsi naszego klubu mają za sobą intensywny weekend. Zawodnicy z rocznika 2007 rozegrali dwa mecze ligowe, z kolei gracze urodzeni w 2008 roku uczestniczyli w turnieju w Ustroniu Morskim.

Nasi zawodnicy wzięli udział w turnieju organizowanym przez grupę DO IT SPORT. Obok naszej drużyny, w zmaganiach uczestniczyły również Gedania Gdańsk, Polonia Środa Wielkopolska, Żaki Szczecin, Juventus Academy Warszawa oraz Szachtar Donieck. Nasza drużyna rozegrała pięć meczów (2x30 minut), co dało ponad 300 minut gry w ciągu dwóch dni.

- Poziom oraz organizację turnieju oceniam bardzo wysoko. Każdy z rywali prezentował otwartą piłkę, przez co mecze były szybkie i atrakcyjne do oglądania - mówi trener Mateusz Duda.

Ostatecznie nasz zespół zakończył interesujące, dwudniowe zmagania na piątej pozycji.

- Jestem zadowolony z postawy naszego zespołu, natomiast liczyliśmy na dużo więcej jeśli chodzi o sam wynik. Myślę, że mocno podcięła nam skrzydła rywalizacja z Gedanią Gdańsk w pierwszym meczu, gdzie mimo prowadzenia i kolejnej świetnej sytuacji na podwyższenie wyniku, przegrywamy w końcówce 1:2. Największym wyzwaniem był oczywiście mecz z Szachtarem Donieck, w którym zostaliśmy zmuszeni do niskiej obrony i przez większość spotkania konsekwentnie rozbijaliśmy ataki rywali, wyprowadzając nawet kilka kontrataków. Szachtar był jednak zbyt mocny nie tylko dla nas, ale również dla pozostałych drużyn - podkreśla szkoleniowiec naszej drużyny.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni organizatorom za możliwość rywalizacji z tak dobrze grającym zespołem. Jest to dla nas pewnego rodzaju weryfikacja. Z zebranego bardzo szerokiego doświadczenia na pewno skorzystamy - podsumował Mateusz Duda.

Ostatnie aktualności