Rozpoczęli ligowe zmagania

Napisał Administrator 22.07.2018

Aż siedmiu zawodników występujących w poprzednim sezonie w naszym klubie, rozpoczęło w sobotę ligowe rozgrywki na szczeblu pierwszej oraz drugiej ligi.

Pięciu byłych graczy naszego klubu wystąpiło w meczu drugiej ligi pomiędzy Błękitnymi Stargard i Olimpią Grudziądz. Po jednej stronie boiska zobaczyliśmy Patryka Baranowskiego, Adriana Kwiatkowskiego, Junpeia Shinmurę i Przemysława Brzeziańskiego, po drugiej - Roberta Ziętarskiego.

Spotkanie zakończyło się wygraną gości 2:1, choć już od dziesiątej minuty Olimpia musiała radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce, którą za faul na "Brzezianie" otrzymał Piotr Witasik. Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił Adrian Kwiatkowski, a w końcówce pojedynku czerwoną kartką ukarany został Robert Ziętarski, lecz nie przeszkodziło to jego drużynie wywieźć kompletu punktów ze Stargardu.

Na boiskach drugiej ligi w sobotę wystąpił również Adam Setla, który związał się z GKS Bełchatów. Jego zespół zremisował na wyjeździe z Pogonią Siedlce 0:0, a Adam pojawił się na murawie w 81. minucie spotkania.

Na zapleczu ekstraklasy występuje Kamil Poźniak. Jego Puszcza Niepołomice przegrała w Częstochowie z Rakowem 0:3, a Kamil zagrał w tym spotkaniu od 55. minuty.