Thriller w Koninie

Napisał Administrator 29.09.2019

Olbrzymich emocji dostarczył wyjazdowy pojedynek naszej drużyny z Górnikiem Konin. Nasz zespół zwyciężył 3:2.

W pierwszej części spotkania lepiej w ofensywie spisywali się piłkarze naszej drużyny. Niemal każda akcja naszego zespołu stwarzała defensywie gospodarzy wiele problemów. W 22. minucie do ofensywnej akcji podłączył się Aleks Silski i po podaniu Sebastiana Gintera, w sytuacji jeden na jeden pokonał golkipera miejscowych.

Trzy minuty później nasza drużyna strzeliła drugiego gola. Ponownie precyzyjnym podaniem popisał się Sebastian Ginter, a w dogodnej sytuacji piłkę do siatki posłał Keisuke Naka. Po pierwszej próbie Japończyka futbolówka odbiła się jeszcze od słupka, lecz dobitka przyniosła naszemu zespołowi drugą bramkę.

Po chwili przed szansą stanął Sebastian Ginter, jednak gospodarzy od straty trzeciego gola uratował słupek. Tuż przed przerwą Sebastian ponownie znalazł się tuż przed bramkarzem Górnika, lecz z tej sytuacji Wiktor Beśka wyszedł obronną ręką.

Tuż po zmianie stron groźnie w kierunku bramki gospodarzy strzelał jeszcze Aleks Hendryk, jednak w kolejnych minutach wyraźną przewagę osiągnęli koninianie. Gospodarzom brakowało skuteczności, a po drugiej stronie boiska swojej szansy szukał Szymon Chać.

W 77. minucie po kombinacyjnie rozegranym rzucie wolnym, kontaktową bramkę dla miejscowych zdobył Taras Jaworskyj. Końcówka pojedynku dostarczyła ogromnych emocji. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, ponownie w tym meczu w dogodnej sytuacji znalazł się Sebastian Ginter, lecz futbolówkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońcow. Gospodarze wyprowadzili szybką kontrę, po której wywalczyli rzut rożny. Po chwili piłka spadła pod nogi Bartosza Zakrzewskiego, który silnym strzałem doprowadził do remisu.

Ostatnie słowo należało jednak do naszej drużyny! W piątej minucie doliczonego czasu gry efektownym uderzeniem zza pola karnego Wiktora Beśkę zaskoczył Sebastian Ginter i trzy punkty pojechały do Koszalina!

Skład Gwardii: Hartleb - Kurs, Krauze, Wojciechowski, Mateusz Bachleda, Naka, Piotrowski, Hendryk (52. Bać), Silski (78. Szygenda), Chać (80. Miętek), Ginter.