Wygrana na inaugurację

Napisał Administrator 07.08.2021

Od zwycięstwa rozpoczęli zmagania w nowym sezonie piłkarze naszego zespołu. W meczu 1. kolejki Kipsta IV ligi ZZPN, nasza drużyna ograła na wyjeździe GKS Manowo 1:0.

W pierwszych minutach spotkania bliżsi otwarcia wyniku byli gospodarze, a groźnie w kierunku bramki naszej drużyny strzelali Łukasz Duszkiewicz, Bartłomiej Maciukajć i Damian Zawierucha. W odpowiedzi po drugiej stronie boiska Tomasza Tkacza próbowali zaskoczyć Mateusz Bachleda i Wiktor Sawicki.

Z czasem gra zaczęła przebiegać pod dyktando naszego zespołu. W 20. minucie z prawej strony boiska dośrodkował Wiktor Sawicki, a głową piłkę do siatki skierował zamykający akcję Miłosz Kozioł. Dla powracającego z wypożyczenia do Sławy Sławno 20-letniego zawodnika naszej drużyny, jest to pierwsze trafienie w oficjalnym meczu pierwszego zespołu naszego klubu.

Od początku drugiej połowy nasza drużyna stworzyła sobie kilka dogodnych okazji do strzelenia gola, jednak zawodziła skuteczność, bądź między słupkami znakomicie spisywał się Tomasz Tkacz. Swoje szanse mieli Wiktor Sawicki i Fabian Walaszczyk, ponadto bramkarza gospodarzy próbowali pokonać także Mateusz Wróblewski, Daniel Chyła i Cezary Zalewski.

W ostatnich minutach gospodarze szukali swoich okazji do wyrównania, jednak po żadnym z kilku dośrodkowań Adrian Hartleb nie był zmuszony do interwencji.

Skład Gwardii: Hartleb - Bachleda (55. Walaszczyk), Wojciechowski, Czyżewski, Maciąg, Kozioł (65. Pytlewski), Chyła, Wróblewski (86. Socha), Pawlak, Dubielewicz (62. Zalewski), Sawicki.