Wygrana na zakończenie rundy

Napisał Administrator 27.11.2021

W ostatnim tegorocznym meczu o ligowe punkty, piłkarze naszego zespołu ograli na swoim boisku Olimp Gościno 3:1 (3:0).

Już w dziesiątej minucie z rzutu rożnego dośrodkował Miłosz Kozioł, a głową piłkę do siatki posłał Daniel Chyła. Odpowiedź gości mogła być natychmiastowa, jednak po zamieszaniu w polu karnym naszej drużyny, futbolówka powędrowała nad poprzeczką. Swoją szansę miał również Bartosz Stadnik, lecz piłka minęła słupek bramki naszego zespołu.

Kilka chwil później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Daniela Wojciechowskiego, ponownie głową strzelał Daniel Chyła, jednak tym razem między słupkami udanie interweniował Arkadiusz Głąb.

W 29. minucie po znakomitym podaniu z głębi pola w wykonaniu Mateusza Wróblewskiego, futbolówkę w polu karnym przyjął Wiktor Sawicki i pewnym strzałem wpisał się na listę strzelców. Po chwili zza pola karnego mocno uderzył Mateusz Myśliński, a gości od straty gola uratowała poprzeczka.

Tuż przed przerwą w okolicach „szesnastki” dobrze odnalazł się Wiktor Sawicki i precyzyjnym strzałem podwyższył prowadzenie naszej drużyny.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego strzału głową Wiktora Sawickiego, jednak doskonale interweniował golkiper gości. Swoją szansę miał również Marcin Dubielewicz.

Z czasem to przyjezdni zaczęli stwarzać poważniejsze zagrożenie pod bramką naszej drużyny, a w 71. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, strzałem głową futbolówkę do siatki skierował Adrian Rutkowski. Pięć minut później ten sam zawodnik ponownie dobrze odnalazł się w polu karnym, a znakomitą, instynktowną interwencją popisał się Adrian Hartleb. Niebezpiecznie było również w kilku innych sytuacjach.

Po drugiej stronie boiska nasz zespół przeprowadził kilka szybkich kontr, jednak naszym zawodnikom brakowało dokładności w polu karnym rywali. W końcówce spotkania dwukrotnie na bramkę gości strzelał jeszcze Mateusz Myśliński. Najpierw udanie interweniował Arkadiusz Głąb, a następnie po raz drugi w tym meczu piłka po strzale Mateusza odbiła się od poprzeczki.

Warto dodać, że w sobotnim meczu w zespole seniorskim naszego klubu zadebiutował urodzony w 2003 roku – Antek Tomczak.

Dla naszej drużyny był to ostatni ligowy mecz w tym roku. Zaległe spotkanie z Zefirem Wyszewo zostanie rozegrane wiosną przyszłego roku.

Skład Gwardii: Hartleb – Wojciechowski, Wróblewski (78. Kucab), Maciąg, Bachleda (46. Żelewski), Chyła, Pytlewski (73. Walaszczyk), Myśliński, Kozioł (46. Pawlak), Zalewski (58. Dubielewicz), Sawicki (90. Tomczak).