Wygrana z Chemikiem

Napisał Administrator 13.08.2022

Piłkarze naszego zespołu odnieśli pierwsze w tym sezonie ligowe zwycięstwo. Nasza drużyna ograła na wyjeździe Chemika Police 4:1 (1:0). Trzy gole strzelili zawodnicy, którzy pojawili się na boisku w drugiej połowie meczu.

W pierwszych minutach swoich szans do strzelenia gola szukali Łukasz Szymański oraz Daniel Chyła. W 13. minucie po wymianie kilku podań, "Szymek" znakomitym podaniem obsłużył Wiktora Sawickiego, który w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem posłał futbolówkę do siatki. W ciągu kilku kolejnych minut nasz zespół wyprowadził 2-3 groźne kontry, jednak w decydujących momentach brakowało dokładności.

W końcówce pierwszej części gospodarze dążyli do strzelenia wyrównującego gola. W polu karnym naszej drużyny kilkakrotnie zrobiło się bardzo gorąco, jednak piłka mijała światło bramki, bądź między słupkami pewnie interweniował Jakub Hencel.

W 41. minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić obrońca naszego zespołu, Jakub Karpiński.

Miejscowi z animuszem rozpoczęli również drugą część meczu. W jednej z pierwszych akcji po przerwie futbolówka minimalnie minęła słupek bramki naszej drużyny.

W 54. minucie znakomitym rajdem popisał się wprowadzony na murawę kilkadziesiąt sekund wcześniej Maksymilian Boczek. Mimo nacisków obrońców gospodarzy, pomocnik naszego zespołu przebiegł z piłką ponad pół boiska(!), kończąc wyśmienitą akcję silnym strzałem pod poprzeczkę bramki Chemika.

Od tego momentu z gospodarzy zeszło powietrze, a nasza drużyna szukała kolejnych okazji do podwyższenia rezultatu. Swoje szanse mieli m.in. Wiktor Sawicki i Daniel Chyła. Ponadto po strzale Miłosza Kozioła i interwencji bramkarza gospodarzy, piłka odbiła się od słupka.

W 67. minucie po zagraniu Cezarego Bacia, głową piłkę w siatce umieścił debiutujący w naszym zespole Patryk Smykowski. Dziesięć minut później wyczyn Maksymiliana Boczka powtórzył Cezary Zalewski. Napastnik naszej drużyny w pojedynku biegowym nie dał obrońcom Chemika żadnych szans, pewnym strzałem wpisując się na listę strzelców.

W 84. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, głowę piłkę w siatce naszej drużyny umieścił Kamil Bieniek. Jeszcze w samej końcówce spotkania swoich szans po strzałach głową szukali Patryk Palkowski i Daniel Chyła, jednak rezultat nie uległ już zmianie.

Chemik Police - Gwardia Koszalin 1:4 (0:1)

Skład Gwardii: Hencel - Wojciechowski, Wróblewski, Karpiński (41. Palkowski), Walaszczyk (58. Smykowski), Koziński (58. Kozioł), Chyła, Bać, Szymański (74. Burski), Ryczowski (53. Boczek), Sawicki (74. Zalewski).