Wygrana z Mechanikiem

Napisał Administrator 03.06.2023

Piłkarze naszego zespołu sięgnęli po kolejne ligowe zwycięstwo. W piątkowe popołudnie nasza drużyna wygrała na swoim boisku z Mechanikiem Bobolice 1:0 (1:0).

Już w trzeciej minucie zza pola karnego strzelał występujący obecnie w Mechaniku - Mateusz Myśliński, jednak pewnie interweniował Oskar Kaźmierczak. Po kwadransie gry w "szesnastce" przyjezdnych doszło do olbrzymiego zamieszania. Strzelali kolejno Gabriel Szygenda i Rafał Maćkowski. Za każdym razem obrońcy Mechanika blokowali strzały zawodników naszej drużyny, aż w końcu jeden z defensorów gości przy próbie wybicia futbolówki "nastrzelił" Dawida Cempę, a ta minimalnie minęła poprzeczkę bramki przyjezdnych.

W 19. minucie z lewej strony boiska dośrodkował Rafał Maćkowski, jednak niecelnie główkował Dawid Cempa. Osiem minut później napastnik naszego zespołu skierował piłkę do siatki. Z rzutu rożnego dośrodkował Jakub Karpiński, o piłkę w powietrzu powalczył Mateusz Piotrowski, ta spadła pod nogi Dawida i nasza drużyna objęła prowadzenie.

W kolejnych minutach w kierunku bramki Mechanika strzelali dwukrotnie Patryk Smykowski i Rafał Maćkowski. W tych sytuacjach piłka mijała światło bramki, bądź pewnie interweniował golkiper gości.

Druga połowa rozpoczęła się od strzału z ostrego kąta Damiana Mosiejki. Chwilę później najlepszą w tym meczu okazję do strzelenia gola stworzyli sobie goście. Piłkę wymienili Mateusz Myśliński i Karol Jabłoński, a po podaniu ostatniego z wymienionych tuż przed Oskarem Kaźmierczakiem znalazł się Kamil Schab. Górą w tym pojedynku był bramkarz naszej drużyny.

W 64. minucie znakomitą indywidualną akcję przeprowadził Dominik Chromiński. Pomocnik naszego zespołu w efektownym stylu minął dwóch rywali, jednak jego strzał odbił bramkarz gości.

W 80. minucie po szybko rozegranym rzucie wolnym, przed szansą stanął Fabian Walaszczyk, lecz po strzale gracza naszej drużyny piłka odbiła się od poprzeczki. W samej końcówce "nożycami" strzelał jeszcze Gabriel Szygenda, jednak ten strzał nie sprawił większych problemów golkiperowi Mechanika.

Skład Gwardii: Kaźmierczak - Szygenda (90. Dublinowski), Piotrowski, Bać, Karpiński, Maćkowski (60. Chromiński), Tapia, Mosiejko, Milanowski (75. Walaszczyk), Smykowski (75. Burski), Cempa (60. Gawron).