Zaangażowanie do końca

Napisał Administrator 26.05.2018

Piłkarze naszego zespołu mają za sobą ostatni w tym sezonie mecz na swoim boisku. Mimo, że nasza drużyna przegrywała w pojedynku ze Stalą 1:3, zaangażowanie i gra do ostatniego gwizdka pozwoliły naszym naszym piłkarzom doprowadzić do wyrównania.

W sobotnim meczu szansę debiutu na drugoligowych boiskach otrzymał kolejny z młodych zawodników z zespołu juniorskiego naszego klubu, 18-letni Aleks Silski, który wraz z Danielem Wojciechowskim stworzył w tym spotkaniu parę środkowych obrońców.

Od pierwszego gwizdka pojedynek miał dość wyrównany przebieg. Już w jednej z pierwszych akcji groźnie na bramkę gości strzelał Adam Setla. W odpowiedzi po drugiej stronie boiska swoje szanse mieli Tomasz Żyliński i Andrzej Trubeha. W 27. minucie znakomitym przechwytem w środku pola popisał się Junpei Shinmura, a mocne dośrodkowanie Adama Setli na gola zamienił Robert Ziętarski. Radość naszych piłkarzy z prowadzenia nie trwała jednak długo. Po dośrodkowaniu Sebastiana Łętochy, silnym uderzeniem do remisu doprowadził Mateusz Bukowiec. Przed przerwą dwukrotnie na bramkę przyjezdnych groźnie strzelał Adam Setla, lecz Dorian Frątczak nie dawał się zaskoczyć.

Zespół ze Stalowej Woli znakomicie rozpoczął drugą połowę. W 47. minucie Adriana Hartleba pokonał Sebastian Łętocha, a chwilę później rzut karny na gola zamienił Michał Mistrzyk.

Nasi piłkarze nie zrezygnowali z walki o korzystny rezultat, z każdą minutą coraz bardziej zagrażając bramce Stali. W 58. minucie po szybkiej kontrze kontaktowego gola zdobył Krystian Przyborowski. W kolejnych minutach ponownie swoich szans po strzałach z dalszej odległości szukał Adam Setla.

W 90. minucie arbiter podyktował rzut karny po faulu Michała Mistrzyka na Macieju Stańczyku. Gracz gości otrzymał za to zagranie czerwoną kartkę, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Robert Ziętarski, dla którego było to już dziesiąte trafienie w rundzie wiosennej.

Gwardia Koszalin - Stal Stalowa Wola 3:3 (1:1)

Skład Gwardii: Hartleb - Baranowski, Wojciechowski, Silski, Maciąg (64. Stańczyk), Kwiatkowski (64. Karbowiak), Shinmura, Ziętarski, Olszewski (64. Mikołajczak), Przyborowski, Setla (85. Szwak).