Wygrana w Pucharze Polski ZZPN

Napisał Administrator 20.08.2023

Zespół juniorów naszego klubu odniósł kolejne zwycięstwo w rozgrywkach o Puchar Polski ZZPN. W meczu II rundy zmagań, nasza drużyna ograła występującą w klasie A - Hajkę Zegrze Pomorskie 5:1 (0:1).

Nasz zespół przystąpił do tego meczu oparty przede wszystkim na zawodnikach urodzonych w 2007 i 2008 roku. W pierwszej połowie spotkania znacznie skuteczniej zagrali goście, którzy w 16. minucie objęli prowadzenie po efektownym strzale Łukasza Ociepy.

Po zmianie stron nasza drużyna ruszyła do odrabiania strat i już po pięciu minutach po podaniu Mateusza Marszałka, precyzyjnym strzałem do wyrównania doprowadził Piotr Orłowski. W 59. minucie na zaskakujące uderzenie z dalszej odległości zdecydował się Kacper Łotysz i tuż przy słupku futbolówka wpadła do siatki.

W odpowiedzi w odstępie kilku chwil goście stworzyli sobie trzy szanse do strzelenia gola, jednak między słupkami znakomicie interweniował Kamil Zarychta. W 73. minucie silnym strzałem pod poprzeczkę bramki Hajki na listę strzelców wpisał się Joachim Nowicki.

W 85. minucie po dośrodkowaniu Mateusza Marszałka, z bliskiej odległości piłkę w siatce umieścił Szymon Pańczyszyn. Kilkadziesiąt sekund później rezultat ustalił Adrian Rydzyński.

Skład Gwardii: Gołuchowski (46. Zarychta) - Szulc, Mazurek, Rożek, Łotysz (63. Tymiński), Marszałek, Nowicki, Grabiasz (63. Kneblewski), Simonchuk (46. Parol), Kulesza (46. Rydzyński), Orłowski (75. Pańczyszyn).