Porażka z Polonią

Napisał Administrator 17.10.2020

W meczu 12. kolejki trzeciej ligi, nasz zespół uległ na swoim boisku liderowi rozgrywek, Polonii Środa Wielkopolska 0:4.

W pierwszej części spotkania żadnej ze stron nie udało się stworzyć klarownych okazji do strzelenia gola. Gra przebiegała pod dyktando gości, lecz nie przełożyło się to na liczbę strzeleckich sytuacji. Swojej szansy szukał Damian Buczma, jednak strzał pomocnika Polonii został zablokowany przez defensorów naszej drużyny. Ponadto goście oddali kilka strzałów z dystansu, które mijały światło bramki naszego zespołu, bądź nie sprawiały one problemów Adrianowi Hartlebowi.

Po drugiej stronie boiska w dogodnej sytuacji znalazł się Aleks Silski. Po mocnym wrzuceniu piłki z autu, futbolówka minęła walczących o pozycję zawodników, a zamykający akcję Aleks uderzył nad poprzeczką. Groźnie zza pola karnego strzelał także Krystian Krauze.

Pierwsze minuty po zmianie stron ułożyły się po myśli gości. W 47. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w polu karnym naszej drużyny doszło do zamieszania, a z bliskiej odległości piłkę do siatki posłał Krystian Pawlak. Sześć minut później goście cieszyli się z drugiego gola. Lewą stroną przedarł się Łukasz Żegleń, a po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Krystian Pawlak.

W 64. minucie nasz zespół przeprowadził groźną akcję, a po podaniu Krystiana Krauze, strzał Piotra Sulimy został zablokowany przez obrońców. Przyjezdni wyszli z natychmiastową kontrą i zamiast kontaktowej bramki dla naszego zespołu, po chwili Krzysztof Biegański posłał futbolówkę do siatki.

W 71. minucie, Krystian Pawlak najwyżej wyskoczył do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego, strzelając swoją trzecią bramkę w tym meczu. W końcówce spotkania przed szansą stanął Piotr Sulima, lecz uderzenie napastnika naszej drużyny nie sprawiło większych problemów bramkarzowi gości.

Skład Gwardii: Hartleb - Mateusz Bachleda, Wojciechowski, Czyżewski, Maciąg, Ziemann (57. Chać), Chyła (84. Hendryk), Silski (62. Sulima), Bać, Grela (72. Szukiełowicz), Krauze (82. Pawlak).