Wygrana z Mechanikiem

Napisał Administrator 14.04.2024

Piłkarze naszego zespołu sięgnęli po kolejne ligowe zwycięstwo. Nasza drużyna wygrała na wyjeździe z Mechanikiem Bobolice 2:0 (1:0).

Od pierwszego gwizdka gra przebiegała pod dyktando naszego zespołu, jednak naszym zawodnikom brakowało skuteczności. Swoje szanse do strzelenia gola mieli m.in. Patryk Smykowski, Marcin Gawron oraz Cezary Zalewski. Gospodarze odpowiedzieli okazją po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry, ale udanie interweniował Oskar Kaźmierczak.

Nasza drużyna objęła prowadzenie w 38. minucie spotkania. Z rzutu rożnego dośrodkował Marcin Gawron, a w zamieszaniu przed bramką Mechanika, mocnym strzałem piłkę do siatki skierował Rafał Maćkowski.

Na drugiego gola czekaliśmy do 71. minuty spotkania. Po wymianie kilku podań, Michał Mikołajczyk znalazł w polu karnym Kornela Ryczowskiego, który silnym strzałem ustalił rezultat spotkania.

Warto dodać, że w sobotnim meczu w pierwszej drużynie naszego klubu zadebiutował urodzony w 2006 roku - Mikołaj Klacza.

Mechanik Bobolice - Gwardia Koszalin 0:2 (0:1)

Bramki: Maćkowski (38.), Ryczowski (71.)

Skład Gwardii: Kaźmierczak - Walaszczyk, Wojciechowski (67. Czarny), Tapia, Smykowski, Mikołajczyk, Piotrowski, Gawron, Albiński (60. Ryczowski), Maćkowski (67. Graczyk), Zalewski (85. Klacza).