Wygrana na inaugurację ligowej wiosny

Napisał Administrator 05.03.2024

W pierwszym tegorocznym meczu o ligowe punkty, nasz zespół ograł Orła Wałcz 3:0 (0:0).

Spotkanie zostało rozegrane na euroboisku przy ulicy Andersa. Po raz pierwszym w oficjalnym meczu o punkty naszą drużynę poprowadził duet trenerski Michał Mikołajczyk - Daniel Wojciechowski.

W pierwszych minutach spotkania swoją szansę do strzelenia gola miał Kornel Ryczowski. Ponadto dwukrotnie po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry głową strzelał Michał Czarny. Goście odpowiedzieli znakomitą okazją po szybkiej kontrze, jednak doskonale interweniował Oskar Kaźmierczak.

W kolejnych minutach na bramkę Orła strzelali m.in. Rafał Maćkowski, Piotr Pierzchała oraz Mateusz Piotrowski, lecz próby zawodników naszej drużyny mijały światło bramki, bądź pewnie interweniował golkiper gości. Tuż przed przerwą zespół z Wałcza po raz drugi w tym meczu stworzył sobie okazję do strzelenia gola, lecz i tym razem udanie interweniował Oskar Kaźmierczak.

Po zmianie stron nasza drużyna wciąż szukała swoich szans do otwarcia wyniku. W 64. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Michał Mikołajczyk, po strzale głową Michała Czarnego piłka odbiła się od poprzeczki, a skuteczną dobitką w powstałym zamieszaniu popisał się Cezary Zalewski.

Od tego momentu naszej drużynie grało się zdecydowanie łatwiej. W 70. minucie w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Mateusz Piotrowski, który po chwili pewnie uderzył z jedenastu metrów.

W 73. minucie strzałem głową z bliskiej odległości rezultat spotkania ustalił Marcin Gawron.

Nasz zespół przystąpił do tego meczu bez kilku zawodników zmagających się z urazami, jak Cezary Bać, Jorge Tapia, Sebastian Milanowski, Adrian Cybula oraz Oliver Albiński.

Warto dodać, że niedzielny mecz był szczególny dla kilku młodych graczy, którzy po raz pierwszy wystąpili w oficjalnym spotkaniu pierwszego zespołu naszego klubu. W meczu z Orłem Wałcz w pierwszej drużynie naszego klubu zadebiutowali urodzony w 2006 roku - Marcel Graczyk, który występował jesienią na zasadzie wypożyczenia w czwartoligowym Mechaniku Bobolice, a także gracze zespołu juniorów młodszych, urodzeni w 2007 roku - Joachim Nowicki i Piotr Orłowski oraz urodzony w 2008 roku - Kacper Łotysz. Ponadto w kadrze meczowej znaleźli się również Hubert Rożek (2007) i Filip Szulc (2008).

Gwardia Koszalin - Ozeł Wałcz 3:0 (0:0)

Bramki: Zalewski (64.), Piotrowski (71., karny), Gawron (73.)

Skład Gwardii: Kaźmierczak - Dublinowski, Czarny, Pierzchała, Smykowski (57. Walaszczyk), Mikołajczyk (88. Łotysz), Piotrowski, Gawron, Ryczowski (55. Nowicki), Maćkowski (72. Graczyk), Zalewski (83. Orłowski).