Wygrana w Wałczu

Napisał Administrator 14.08.2021

Piłkarze naszego zespołu sięgnęli po drugie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo. W meczu 2. kolejki Kipsta IV ligi ZZPN, nasza drużyna wygrała w Wałczu z Orłem 1:0.

W pierwszych minutach gospodarze próbowali zaskoczyć naszą drużynę agresywnym pressingiem, lecz na przedpolu bramki czujny był Adrian Hartleb. Z czasem to nasz zespół przejął inicjatywę, a swoje szanse do strzelenia gola mieli Wiktor Sawicki i Daniel Chyła.

W 29. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Miłosz Kozioł, a głową piłkę do siatki posłał Cezary Zalewski. W końcówce tej części nasza drużyna stworzyła sobie jeszcze dwie okazje do zdobycia bramki, jednak futbolówka nie znalazła drogi do siatki.

W drugiej odsłonie kibice zgromadzeni na trybunach stadionu w Wałczu oglądali otwarty mecz. Gra szybko przenosiła się z jednej połowy na drugą, a miejscowi kilkakrotnie zagrozili bramce naszej drużyny, lecz znakomicie interweniował Adrian Hartleb. Nasz zespół również miał swoje szanse po szybkich akcjach, lecz podobnie jak podczas ubiegłotygodniowego meczu w Manowie, naszym piłkarzom brakowało skuteczności.

Im bliżej końcowego gwizdka, tym gospodarze angażowali w akcje ofensywne coraz większą liczbę zawodników, co otwierało naszej drużynie drogę do wyprowadzania szybkich kontr. Rezultat nie uległ już jednak zmianie.

Skład Gwardii: Hartleb - Maciąg, Wróblewski, Wojciechowski, Pawlak, Lisiak (46. Walaszczyk), Chyła, Kozioł (58. Pytlewski), Bachleda, Zalewski (70. Dubielewicz), Sawicki.