Zwycięstwo z Vinetą

Napisał Administrator 22.08.2021

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo mają za sobą piłkarze naszego zespołu. W pojedynku określanym przez obserwatorów i ekspertów szlagierem 3. kolejki Kipsta IV ligi ZZPN, nasza drużyna ograła na swoim boisku Vinetę Wolin 1:0.

Nasz zespół przystąpił do tego spotkania bez kontuzjowanego Adriana Hartleba, którego między słupkami zastąpił urodzony w 2002 roku – Jakub Hencel, dla którego był to debiut w oficjalnym meczu pierwszej drużyny naszego klubu. Po raz pierwszy w składzie pojawił się również pozyskany w tym tygodniu, Mateusz Myśliński.

Kibice zgromadzeni na trybunach stadionu przy ulicy Fałata byli świadkami ciekawego widowiska. W naszym zespole swoich okazji do strzelenia gola szukali Wiktor Sawicki, Cezary Zalewski i Fabian Walaszczyk, po którego strzale doskonale interweniował Oskar Rechtziegel. Po drugiej stronie boiska swojej szansy szukał Kamil Wiśniewski, a jeszcze groźniej było po strzale Szymona Kurczaka, gdy naszą drużynę od straty gola uratował słupek.

Nasz zespół rozpoczął drugą połowę z olbrzymim animuszem, raz po raz przedostając się w okolice pola karnego rywali. W 48. minucie na strzał z ponad 20 metrów zdecydował się Mateusz Myśliński. Mocno bita piłka odbiła się od słupka, pleców interweniującego golkipera gości i wylądowała w siatce.

W kolejnych minutach groźnie na bramkę przyjezdnych uderzali ponownie Mateusz Myśliński, Jakub Czyżewski i Miłosz Kozioł.

W końcówce spotkania gra błyskawicznie przenosiła się z jednej połowy na drugą. Goście dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu, co stwarzało naszej drużynie okazje do wyprowadzania szybkich kontr. Mimo kilku szans z obu stron, wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Skład Gwardii: Hencel – Walaszczyk (66. Bachleda), Wojciechowski, Czyżewski, Maciąg, Kozioł (80. Pytlewski, 90. Dubielewicz), Chyła, Pawlak, Myśliński (85. Wróblewski), Zalewski, Sawicki.